×

O gustach się nie dyskutuje? Czyli efekt WOW!

13.09.2017 / Akademia FormImpress / Wszystkie kategorie

#

Co to jest efekt wow? Jaki efekt wow robi WOW?

O tym, czemu w branży kreatywnej zwrot ,„efekt wow” zyskał miano kultowego, o zdrowej relacji pomiędzy Tobą a projektantem, o tym, czy o gustach się nie dyskutuje i wreszcie – czy byłbyś tak odważny u fryzjera, opowie Jakub Michalak, założyciel Form/Impress.

Zaczynamy.

 

Czy wyciągnąłeś wnioski? Dobra praca Twojego grafika to jedno. Ale twoja praca nad zrozumieniem swoich potrzeb i oczekiwań w stosunku do projektanta to także ważna rzecz. Pozwól, że powtórzę:

Jeśli mówisz: ,„Chcę efektu wow” – nie wiesz, czego chcesz.

Dla projektanta do subiektywne, jałowe określenie czegoś, co robi na Tobie wrażenie. Pewnie pomyślałeś ,„No właśnie tak!”. Tylko skąd osoba odpowiedzialna za projekt ma wiedzieć, co na Tobie robi wrażenie?

Musisz dokładnie zrozumieć to, co próbuję Ci przekazać. Pamiętasz scenę u fryzjera? Czy byłbyś zadowolony z wykonanej pracy, jeśli dałbyś się ponieść jego fantazji? Czemu nie? Przecież chciałeś efektu wow.

Umiejętność zobrazowania sobie sytuacji otworzy Twój umysł na tyle, aby zaoszczędzić nie tylko wielu nerwów, ale także czasu i pieniędzy.

Jeśli nie masz do czynienia na co dzień z pracą w branży kreatywnej, pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób przekazać grafikowi swoją wizję, jak pokazać realnie czego chcesz. Nie jest to trudne. Profesjonalny projektant poprosi o wypełnienie briefu.  Odpowiedz szczerze na zawarte w tym dokumencie pytania. Dzięki temu wskażesz mu kierunek.

Co w przypadku, gdy mimo wszystko wykonana przez grafika praca nas nie zachwyca?

Gdy po raz pierwszy patrzysz na projekt, spisz wszystkie sugestie. Uważasz, że ułożenie strony Ci nie odpowiada? A może to kolory, niewłaściwe zdjęcia? Każda informacja jest cenna. Im więcej wątpliwości przekażesz, tym szybciej otrzymasz rozwiązanie, a potem swój idealny produkt. Wierz mi – na tym zależy obu stronom.

Pamiętaj także, że nie tylko Tobie produkt ma się podobać. W końcu nie robisz go dla zabawy. Robisz go po to, aby zarobić. Już wiesz co mam na myśli? Projekt graficzny ma odpowiadać preferencjom Twoich Klientów. Pamiętaj o tym.

Chcę złożyć Ci gratulacje – jesteś na półmetku. Trzeci film mówić będzie o tym, jak ważna jest responsywność i jak można zyskać na wersji mobilnej Twojej strony internetowej.

Masz teraz czas na to, aby przemyśleć wizję swojego biznesu. Ubierz we własne słowa ,„efekt wow”.

 

Sprawdź pierwszy post Akademii FormImpress ➡ click

Powrót
Zdjęcie autora

Agnieszka Partyka

Business Development Manager

tel. +48 514 139 185 a.partyka@formimpress.com