blog-post

Responsywny design strony – co to jest i czym się charakteryzuje?

Smartfony towarzyszą nam praktycznie wszędzie. Prędzej wyjdziemy z domu bez portfela niż bez telefonu. To spostrzeżenie sprawiło, że wykryto potrzebę dotarcia do wszystkich tych osób w sposób dla nich jak najbardziej wygodny. Przeglądanie sieci na małym ekranie telefonu może być frustrujące, dlatego zaczęto dostosowywać strony do mniejszej rozdzielczości, a by zwiększyć komfort użytkownika.

Codziennie korzystamy ze smartfonów i tabletów w drodze do pracy, szkoły, na spotkania czy nawet w domu, kiedy nie chce nam się sięgać po komputer. Telefon coraz częściej służy nam praktycznie do wszystkiego, nie ograniczając go tylko do funkcji dzwonienia i wysyłania wiadomości. Przeglądanie niektórych stron internetowych bywa uciążliwe przez konieczność ciągłego powiększania tekstów i trudności w sprawnej nawigacji. Rozwiązaniem tego jest responsywny design, który znacznie ułatwia poruszanie się po sieci za pośrednictwem każdego urządzenia.

Responsywnością określamy zdolność dostosowywania się strony do różnych rozdzielczości wyświetlacza. Dzięki temu strona, która dobrze wyświetla się na komputerze, będzie tak samo dobrze wyświetlana na smartfonie i tablecie, bez utraty na jakości. Tworząc stronę internetową warto o tym pamiętać, ponieważ każdy zabieg wpływający na wygodę użytkowania ze strony wpływa pozytywnie na jej odbiór przez potencjalnych klientów.

Obecnie ludzie coraz częściej podejmują decyzje o zakupie lub skorzystaniu z usługi po uprzednim sprawdzeniu informacji na ten temat w internecie. Będą na zakupach pod ręką jest jedynie telefon, co oznacza, że jeżeli strona nie otwiera się poprawnie na małym wyświetlaczu, potencjalny klient woli poszukać innego źródła niż kupować kota w worku. Dodatkowo zbadano, że ponad 69% konsumentów kupuje w sieci za pośrednictwem tabletów, co tworzy kolejną grupę ludzi, dla których warto tworzyć strony odpowiednio przystosowane do warunków panujących na rynku.

Korzyści z tworzenia responsywnych stron internetowych:

  • podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami;
  • ułatwienie poruszania się po stronie użytkownikom mobilnym;
  • zwiększenie swojej pozycji konkurencyjnej;
  • możliwość zdobycia większej liczby klientów preferujących korzystanie ze smartfonów i tabletów.

Nowe rozwiązania technologiczne wymagają często dostosowywania się do nich, aby lepiej odpowiadać potrzebom klientów. Tylko Ci, którzy to zrozumieją, uzyskają kluczową przewagę konkurencyjną zdobywając poparcie wśród klientów lubiących nowoczesne podejście. Responsywność jest obecnie niemal wymaganym elementem podczas projektowania stron internetowych. W końcu każdemu przedsiębiorcy powinno zależeć na tym, aby zapewnić użytkownikom maksimum komfortu podczas korzystania ze strony. Pamiętajcie, że Wasza strona internetowa nie jest dla Was, tylko dla Waszych przyszłych i obecnych klientów.

 

Chcesz porozmawiać?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy całkowicie za darmo doradzą Ci, co już dziś możesz usprawnić w swojej marce, aby jej rozwój drastycznie wzrósł.